Profesjonalne
Usługi Brokerskie

Pionier Broker Sp. z o.o.
ul. Wojciechowskiego 40/72
02-495 Warszawa
   
 
 
tel.: +48 723 564 048
pionier@pionierbroker.pl

Ubezpieczenia lekowe w ofercie ubezpieczycieli


2013-05-21

 Ubezpieczenia lekowe w ofercie ubezpieczycieli

(Inter, Medica, PZU, Signal Iduna)
Ubezpieczenia lekowe jako produkt samodzielny w swojej ofercie mają PZU i Medica. W ofercie Interu ubezpieczenie lekowe jest częścią pakietu.
W ubiegłym roku ubezpieczenia lekowe do swojej oferty wprowadziły PZU oraz Medica (zobacz: PZU rozwija ubezpieczenia lekowe oraz Polisa Lekowa - nowe ubezpieczenie zdrowotne Mediki).
Popularność ubezpieczeń lekowych wzrasta. Artur Smolarek, dyrektor zarządzający ds. ubezpieczeń zdrowotnych w PZU, zaznacza, że po etapie edukowania klientów i budowania ich świadomości, sprzedaż ubezpieczeń aptecznych ruszyła. PZU swoje ubezpieczenia sprzedaje w modelu grupowym, Medica zaś - w indywidualnym. Xenia Kruszewska, prezes Mediki, także podkreśla, że popularność ubezpieczeń lekowych wzrosła. Związane jest to m.in. z większymi wydatkami Polaków na leki. Wydatki te to prawie 14 mld zł rocznie.  Artur Smolarek dziwi się, że inni ubezpieczyciele nie poszli w ślady PZU i Mediki i nie wprowadzili do sprzedaży ubezpieczeń lekowych. Takie ubezpieczenia w ofercie ma także Inter, jednak nie są one produktem samodzielnym, a częścią pakietu. Michał Gołębiewski, rzecznik Signal Iduny, mówi, że ubezpieczyciel rozważa uzupełnienie swojego ubezpieczenia szpitalnego o część lekową. (ANT)

Żródło:http://dziennikubezpieczeniowy.pl/2013/05/20/Ubezpieczenia_lekowe_w_ofercie_ubezpieczycieli/artykul/77596/?skad=rssConsultia

wstecz